Révai Kiadás(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 227 oldal
20 cm x 14 cm
2024-05-12 20:00
Budapest, [1935], Révai (Révai Nyomda, Bp.), 227 p.
Szerző által aláírt példány. Farkasverem. Írta: Wass Albert. A címlapon a szerző, Wass Albert tollal beírt aláírása látható. Nyomtatta a Révai Nyomda, Budapesten. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője Wass Albert (Válaszút, 1908. január 8. – Astor /Florida, USA/ 1998. február 17.) erdélyi magyar író, költő. Erősen nemzeti érzelmű, Erdélyhez kötődő, érzelemgazdag műveiről vált ismertté. 1944-től Németországban, majd 1952-től haláláig az Amerikai Egyesült Államokban élt és alkotott. Könyvei Magyarországon csak a rendszerváltás után jelenhettek meg. Népszerű és keresett szerző lett a Kárpát-medencében és a magyar emigrációban egyaránt.
Az úton egy parasztember ballag Halasd felé, görnyedten, mezítláb, vállán átvetett csizmákkal, énekelve. A szlávos melódia lomhán nyúlik el a tó felett, át a tulsó dombokig, körülnyújtózza őket álmosan és szürkén, mint nagy, lusta polip és vékonyodó karjai belevesznek a csudákfalvi rétek közé.
Az országút fehér szalagján, amíg szem ellát, nem mozdul egyéb. A tó tulsó oldalán valaki marhákat hajt lefelé a Csóvás felől, néha nagyot cserdít az ostorral és a hang élesen csapódik a síma víztükörre, mint a belehajított kődarab.
A szeptembervégi este bronzbarna testével ráhajol a dombokra, elterül a szürkére kopott legelőkön, sárga tarlók közé ékelt szántások fekete kockáin, puhán, asszonyosan símul hozzájuk és barnára sült meztelen lábait belógatja a tóba.
Leütési ár:
139.000 Ft
Licitek száma: 42