Wass Albert: Farkasverem (aláírt példány)

Wass Albert
Révai Kiadás (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 227 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
2024-05-12 20:00

Budapest, [1935], Révai (Révai Nyomda, Bp.), 227 p.

Szerző által aláírt példány. Farkasverem. Írta: Wass Albert.
A címlapon a szerző, Wass Albert tollal beírt aláírása látható.
Nyomtatta a Révai Nyomda, Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Wass Albert (Válaszút, 1908. január 8. – Astor /Florida, USA/ 1998. február 17.) erdélyi magyar író, költő. Erősen nemzeti érzelmű, Erdélyhez kötődő, érzelemgazdag műveiről vált ismertté. 1944-től Németországban, majd 1952-től haláláig az Amerikai Egyesült Államokban élt és alkotott. Könyvei Magyarországon csak a rendszerváltás után jelenhettek meg. Népszerű és keresett szerző lett a Kárpát-medencében és a magyar emigrációban egyaránt.

Részlet: Az úton egy parasztember ballag Halasd felé, görnyedten, mezítláb, vállán átvetett csizmákkal, énekelve. A szlávos melódia lomhán nyúlik el a tó felett, át a tulsó dombokig,... Tovább

Részlet: Az úton egy parasztember ballag Halasd felé, görnyedten, mezítláb, vállán átvetett csizmákkal, énekelve. A szlávos melódia lomhán nyúlik el a tó felett, át a tulsó dombokig, körülnyújtózza őket álmosan és szürkén, mint nagy, lusta polip és vékonyodó karjai belevesznek a csudákfalvi rétek közé. - Aj, lalala, haj lalal... aj lalala, haj lalala... Az országút fehér szalagján, amíg szem ellát, nem mozdul egyéb. A tó tulsó oldalán valaki marhákat hajt lefelé a Csóvás felől, néha nagyot cserdít az ostorral és a hang élesen csapódik a síma víztükörre, mint a belehajított kődarab. A szeptembervégi este bronzbarna testével ráhajol a dombokra, elterül a szürkére kopott legelőkön, sárga tarlók közé ékelt szántások fekete kockáin, puhán, asszonyosan símul hozzájuk és barnára sült meztelen lábait belógatja a tóba. Vissza
215

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
139.000 Ft Licitek száma: 42