1.054.131

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Odúlakó madaraink védelme

Szerző
Szerkesztő
Lektor
Fotózta

Kiadó: Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 80 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN: 978-963-88756-1-7
Megjegyzés: További kapcsolódó személyek a műben. 2. bővített kiadás. Színes fotókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


Aki nyitott szemmel jár a természetben, minden tavasszal megdöbbenve tapasztalja: kevesebb a madár! Pusztulnak a fecskék, egyre kevesebb a mezei pacsirta, a kerti rozsdafarkú, hazánkban nem költ már a kövirigó ás a nagy fülemüle. Sokan panaszkodnak azok közül is, akik telente napraforgóval látják vendégül az éhes madarakat. -Kevesebb a cinege! - mondják szomorúan. Az odúlakók, és nem csak a cinegék, hanem a nyaktekercs, a légykapók vagy a kerti rozsdafarkú a költés idején különösen nehéz helyzetben vannak. Hiányoznak azok az öreg fák, amelyek törzsébe a harkályok odúkat ácsolhatnak, ahol aztán később ők, az „albérlők" nevelhetik fel fiókáikat. Hermán Ottó 1903-ban megjelent nagyszerű könyve „A madarak hasznáról és káráról", még a címben említett két csoportra osztotta a madárvilágot. Mára egyetlen szempont maradt: a védelem. Magyarországon többen, például Csörgey Titusz és Vertse Albert is foglalkoztak madártelepítéssel, fészekodúkkal, de országos kiterjedésű, szervezett munkáról,... Tovább

Fülszöveg


Aki nyitott szemmel jár a természetben, minden tavasszal megdöbbenve tapasztalja: kevesebb a madár! Pusztulnak a fecskék, egyre kevesebb a mezei pacsirta, a kerti rozsdafarkú, hazánkban nem költ már a kövirigó ás a nagy fülemüle. Sokan panaszkodnak azok közül is, akik telente napraforgóval látják vendégül az éhes madarakat. -Kevesebb a cinege! - mondják szomorúan. Az odúlakók, és nem csak a cinegék, hanem a nyaktekercs, a légykapók vagy a kerti rozsdafarkú a költés idején különösen nehéz helyzetben vannak. Hiányoznak azok az öreg fák, amelyek törzsébe a harkályok odúkat ácsolhatnak, ahol aztán később ők, az „albérlők" nevelhetik fel fiókáikat. Hermán Ottó 1903-ban megjelent nagyszerű könyve „A madarak hasznáról és káráról", még a címben említett két csoportra osztotta a madárvilágot. Mára egyetlen szempont maradt: a védelem. Magyarországon többen, például Csörgey Titusz és Vertse Albert is foglalkoztak madártelepítéssel, fészekodúkkal, de országos kiterjedésű, szervezett munkáról, igazi tömegmozgalomról csak a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület megalakulása óta beszélhetünk. Ma országszerte sok ezer odút kezelnek az Egyesület munkatársai, amelyekben a cinegék és a többi odúlakó faj bántatlanul nevelhetik fel fiókáikat. A fiatal erdőállományokbakihelyezettodúklegalábbrészbenpótoljákaztaveszteséget„,lakásínséget", amit a tarra vágott erdők okozta hiány jelent madaraink számára. A Nagy Csaba (MME Börzsönyi helyi csoport) szerkesztésében készült, sok fotóval illusztrált kiadvány ehhez nyújt segítséget. Bemutatja a hazánkban használatos odútípusokat, hasznos útmutatást nyújt azok telepítését, kezelését illetően, és felsorolja, képeken is bemutatja azokat a fajokat, amelyek a leggyakoribb vendégei ezeknek az ember készítette lakásoknak.
Schmidt Egon
Kossuth-díjas író, az MME tiszteletbeli elnöke


Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem